Kapadokya Turu -

ALANYA MANAVGAT SERİK ANTALYA ÇIKIŞLI 1 GECE KONAKLAMALI KAPADOKYA TURU

Araçta İnternet var ✅

Araçta Priz var ✅

Tur Programı

1.Gün

Kapadokya Turu

◾Akşam saat 22:45 hareket ediyoruz.

2.Gün

Kapadokya Turu

◾Sabah erken saatte balonların uçtuğu noktayı izlemek için KAPADOKYA ya varıyoruz.

◾ Kahvaltı (ekstra)

◾Güvercinlik vadisi ziyaret

◾Göreme Panorama (Balon şöleni seyrini muhteşem manzarası ile fotoğraflarla ölümsüzleştiriyoruz )

◾Karlık

◾Uçhisar Kalesi ziyaret

◾Aşıklar Vadisi ziyaret

◾Öğlen yemeği molası (extra) isteğe göre yöresel testi kebabı

◾Avanos sallanan köprüsü

◾Avanos çarşıda serbest zaman ve Kızılırmak kenarında çay kahve içme imkanı

◾Avanos Çömlek atölyesi ve çömlek yapımını izleme

◾Paşabaglar (panoramik)

◾Otele varış ve dinlenme

3.Gün

3.Gün

3.GÜN

◾Develi Vadisi ziyaret

◾Turasan şarap fabrikası ziyaret

◾Asmalı Konak

◾Ürgüp te serbest zaman ve alışveriş imkanı

◾Ortahisar Kalesi ziyaret

◾Kaymaklı yeraltı şehri ziyaret

◾Ihlara Vadisi sonbahar renk tonları eşliğinde ve muhteşem manzarası ile yürüyüşümüzü yapıyoruz ve yürüyüşün bittıği Belisırma köyünden aracımız bizi alıyor.

FİYATA DAHİL OLANLAR

Açıklama

◾1 Gece Konaklama

◾Ulaşım

◾Otellerde konaklama

◾Otelde Sabah Kahvaltısı ve Akşam Yemeği

◾Gidiş Dönüş Ulaşım

◾Araç İçi İkramlar

◾Seyahat Sigortası

◾Profesyonel Rehberlik Hizmeti

ÜCRETE DAHİL OLMAYANLAR

◾Kişisel Harcamalar

◾İlk günkü sabah kahvaltısı

◾Öğle yemekleri ve içecekler

◾Türk gecesi

◾Müze ve ören yeri girişleri (MÜZE KARTI OLANLAR ÜCRETSİZ GİRER)

🔷 Tek kişi konaklamalarda single farkı uygulanmaktadır.

1.GÜN

22.45  Alanyadan Hareket

01.15  Toros dağlarının en yüksek noktası olan Alacabel i geçtikten sonra Tınaztepe Mağaralarının (Dünya’nın en uzun ikinci Mağarası 22.000 metre uzunluğunda) olduğu Bölgede bulunan Tınaztepe Dinlenme tesislerinde İhtiyaç Molası (20 dakika)

01.35   Hareket

04.15 Konya Aksaray yolunda ihtiyaç molası

05.15 Aksaray Ağaçlı Tesislerinde ihtiyaç molası (20 dakika)

05.35 Hareket

07.30 da Kapadokya Göreme bölgesine vardığımızda Kapadokya’nın sabah saatlerinde Muhteşem Balonlarının uçtuğu Kızılçur Vadisinde Balonları seyrederek Güzel unutulmaz Fotoğraflar çekmek için mola veriyoruz. (45 dakika)

08.15 hareket

08.30 da Otel e varış ve odalarımıza yerleşiyor ardından açık büfe Kahvaltımızı yapıyoruzyoruz (yaklaşık 1 saat)

09.30 Otelden Hareket edip muhteşem Kapadokya’nın en meşhur yeri olan üç güzeller de duruyoruz. Hikaye ye göre Kapadokya’da Peri Padişahının güzeller güzeli kızı bir çoban a aşık olur ve Padişahın tüm engellemelerine rağmen kızı çoban ile birlikte kaçarlar ve evlenirler. Zaman içinde çocukları da olmuş ve Peri Padişahı bu haberi aldığında daha çok öfkelenir ve çoban ve kızın bulunması için askerlerini gönderir. Peri Padişahının kızı uzaktan onlara doğru gelen Askerleri gördüğünde  Allah a yakarıp onu ve ailesini birbirlerinden ayırmaması için dua eder. Masal bu ya işte Allah da bu dileği kabul eder ve üçü bu üç güzel peribacısına dönüşerek sonsuza kadar bir arada kalırlar. Bugün hala Kapadokya’nın ürgüp şehrinin çıkışında bulunan bu güzel yeri gezme ve fotoğraf çekmek için duruyoruz (20 dakika)

09.50 Hareket

10.00 Güney Anadolu’nun narenciye deposu da denilen vadi yamaçlarınıa oyulmuş kaya depolarıyla, bölgenin en büyük Peri bacası olan Kalesiyle ünlü, eski  bir Kapadokya Kasabası olan Ortahisar a varıyoruz. Şimdiki yerleşimin 11. Yüzyıl başlarına dayanıyor. Anadoluya orta Asya’dan göçlerin başladığı dönemde  Horosan’dan gelen Özbek Türklerinden Hibe Dede ve 8 kardeşi Nevşehir Ortahisar Kalesi çevresinde 9 ayrı ev yapmış. Bu dokuz aile şimdiki Ortahisar kasabasını kuran ve ilk yerleşen insanlar. Burda Ortahisar kalesini karşıdan gören güzel bir yerde Fotoğraf molası veriyoruz. ( 15 dakika)

10.15 Hareket

10.30 Üçhisar’dan başlayıp Göremeye kadar uzanan ve 4 kilometrelik bir alan kaplayan Güvercinlik Vadisi, adını kayalara oyulmuş güvercin yuvalarından almış. Bölge Halkı 9. Yüzyıla kadar bu Güvercinleri besleyip gübrelerini üzüm bağlarında, Yumurtalarını ise  dresklerin alçılaında kullanmış. Hem Güvercin Yuvalarını, hem de doğa’nın sunduğu eşsiz bitki örtüsü görmek için burda Fotoğraf Molası verip Vadi de bulunan Güvercinleri Besleyebilme imkanınız olacak aynı zamnda da Orta Hisar Kalesi ne doğru güzel eşsiz fotoğraflar çekebileceksiniz. (15 dakika)

10.45 Hareket

10.50 Kapadokya’nın meşhur süt’te kavrulmuş Kabak Çekirdeği ve Kapadokya ya has mamülleri ile ünlü meşhur Kuruyemişçimiz olan Beyzade Kuruyemiş i de ziyaret ederk burda bulunan ürünlerde alış veriş imkanı sunuyoruz.(30-40 dakika)

11.30 Hareket

11.35 Kapadokya Bölgesi’nin em yüksek noktası olan Üçhisar kalesini ziyaret ediyoruz.. M.Ö. 4 ila 1 Yüzyıllarda yapımı gerçekleştirilmiş olan Üçhisar Kalesi, Tarihi Roma ve Bizans Dönemine kadar ulaşmakta olup günümüze kadar gelen Üçhisar Kalesi eski Roma dönemlerinde Roma ve Bizans için merkez olarak Kayseri öne çıkyordu. Burda Üçhisar Kalesini eteklerinde gezebilme imkanı ve Fotoğraf molası veriyoruz.(45 dakika)

12.15 Hareket

12.20 Tandırevi Restaurant’ta açık Büfe bol çeşitleri ve Hijenik bir portamda güzel bir öğlen yemeği için duruyoruz. (45 dakika-50 dakika)

13.10 Hareket

13.15 Göreme >Şehrini yukardan gören Hisarltı Tesislerinde Kayseri Erciyes Dagının muhteşem görüntüsü ve Göreme Şehri ayakların altında olan Panorama için Fotoğraf molası veriyoruz.(15 dakika)

13.30 Hareket

13.40 M.S 4’ncü yüzyıldan 13’ncü yüzyıla kadar yoğun bir şekilde manastır hayatı yaşanmıştır. Hemen her kaya bloğunun ,ç,nde Kiliseler, Şapeller, Yemekhaneler ve Oturma mekanları ile ünlü Göreme Açık Hava Müzesi’ni rehberimizin anlatımı eşliüğinde ardında boş zaman verilip Kapadokya’nın ünlü bölgeside güzel bir Fotoğraf çekme imkanı veriyoruz. (1.30 dakika)

15.10 Hareket

15.20 Kapadokya’nın en eski yerleşim yerlerinden biri olan, Göreme – avanos Yolu üzerinde bulunan Göreme Şehrine 2 kilometre uzaklıkta olan Çavuşin Köyünü Rehberimizin eşliğinde yürüyerek eski ev kalıntıları ve MS 5.ci yüzyılda yapılmış Hıristiyanların yaşadığı ve Vaftisçi Yahya adına yapılan Kilisesi ile ünlü Çavuşin Köyünde Rehberimizin eşliğinde ziyaret ediyoruz. 1(1.30 saat)

16.40 Hareket

17.00 Tekrar Otele dönüyoruz ve akşam yemeğini de Otelimizde alıyoruz.

2.GÜN

07.00 Kahvaltı saati başlıyor

08.30 Otel’den ayrılıyoruz ve dönüş yoluna geçiyoruz.

10.00 Aksaray İline 25 kilometre uzaklıkta olan Kasabamızda Serhatlı Kırkgöz Yeraltı Şehrini ziyaret etmek için duruyoruz. Rehberimizin anlatımı ile 3 Katlı olan Yeraltı Şehrimize iniyoruz ve sırasıyla Ahırlar, Su kuysu, Şaraphane, Odalar ve Hava sirkülasyonu sağlayan bölümleri görüp tekrar çıkıyoruz.(yaklaşık 30 35 dakika)

10.40 hareket

10.45 Serhatlı Köyüne 2 km uzaklıkta ve Aksaray Yolunda olan Tepesi Delikhan Kervansarayına duruyoruz Kervansaray da Rehberimiz anlatımını yaptıktan sonra ihtiyaç ve çay kahve içmek için boş zaman veriyoruz. (20 dakika)

11.05 Hareket

13.30 Konya Şehrimize geliyoruz ve Konya’nın meşhur Lokantası olan yaylapınarı Restauran ta set menü öğlen yemeğimizi alıyoruz. (40 dakika 50 TL)

14.10 Hareket

14.25 Konya’nın meşhur Mevlana Müzesini ziyaret ediyoruz.. Konya da bulunan Mevlana’nın dergahı olan yapı kompleksi 1926 yılından beri faaliyet gösteren Müzesidir. Mevala Türbesi olarak anılır Yeşil Kubbe de denilen Mevlanın türbesi dört Fil ayağı üzerinde kurulmuştur. Türbe Hazrti Mevlana’nın ölümünden sonnra inşaa edilmiş daha sonra Restorasyon geçirmiştir. (1 saat)

15.25 Alanya’ ya doğru hareket ediyoruz ve dönüş yoluna geçiyoruz.

17.15 Tınaztepe Dinlenme tesislerindeçay kahve ve ihtiyaç molası (20 dakika)

17.35 Hareket

19.00 Akseki Ömer Doruk Tesislerinde ihtiyaç molası (15 dakika)

21.00 Alanya’ya gelerek sizleri tekrar aldığımız yerlere bırakıyoruz.

7 Gün 24 Saat
Transfer Bilgi ve Rezervasyon Hattı
Powered By TravelAPS