Gidiş
13 Haz
Per / 21:43
Dönüş Ekle
1

Antalya Havalimanından Manavgat’a Nasıl Gidilir?

Antalya Türkiye’nin tatil cenneti olarak çıkan bir şehrimizdir. Bu şehir ise birçok güzelliği içerisinde barındırırken Manavgat ilçesine gitmek isteyenler farklı ulaşım yollarına deneyerek şehre ulaşımı sağlar. Bu ulaşım çeşitlerinden ise en çok tercih edilen yöntem uçak olduğu için Antalya Havalimanından Manavgat’a nasıl gidilir sorusu sorulup araştırmalar yapılır. Özellikle ulaşımda zaman tasarrufunu sağlayan kişiler uçak yolculuğunu tercih ederler. Hem yurt içi hem de yurt dışı uçuşların aktarmalı veya aktarmasız gelişinin sağlandığı Antalya havalimanı yoğun kalabalığı içerisinde barındırır.

 

Antalya Havalimanı Ulaşımı

Akdeniz ikliminin nimetlerinden faydalanmak isteyenlerin Antalya gezisini gerçekleştirmek istediği yer Antalya olabiliyor. Antalya şehrinde havalimanı sayesinde erişimler çok daha kolay ve hızlı gerçekleşiyor. Türkiye’nin her yerinden ve yurt dışından gelen turistlerin bu havalimanını tercih etmesi sayesinde havalimanından olan il ve ilçe merkezlerine giden ulaşım vasıtaları vardır. Bu ulaşım vasıtalarından Antalya havalimanından Manavgat’a nasıl gidilir araştırmasını yapanlar Manavgat ilçesine gitmek isteyen kişilerdir.

 

Antalya Havalimanı Hakkında

Antalya’nın Muratpaşa ilçesinde bulunan Antalya Havalimanı yoğun şekilde yolcu ağırlayan bir havalimanıdır. 1960 yılında inşası biterek uçak yolculuğunda hizmet vermeye başlayan bir havalimanı olmuştur. 13 milyar metrekarelik alana sahip olan bu havalimanı yoğun bir yolcu kitlesine maruz kaldığı için kendini sürekli geliştiren bir havalimanıdır. Bu havalimanı ise sürekli aldığı yolculardan dolayı pek çok havayolu firmasına ev sahipliği yapar. Şehir merkezinden 13 km uzaklıkta olan havalimanı farklı ulaşım araçları sayesinde ulaşılması sağlanır. Manavgat’a 65 km uzaklıkta olan Antalya Havalimanı, Antalya havalimanından Manavgat’a nasıl gidilir sorusunu soranlar için önemli bir bilgi olarak karşımıza çıkar.

 

Manavgat Doğal Güzellikleri

Manavgat Nehri bulunan Antalya’nın ilçesi dünyanın en uzun yeraltı akarsularından, aynı zamanda tek kaynaktan beslenen akarsuyu olma durumundadır. Bu nehirle oluşum gösteren meşhur Manavgat Şelalesi, Manavgat Boğazı eşsiz güzelliklerden birisidir. Köprülü Kanyon Milli Parkı da içerisinde barındıran Manavgat ilçesi eşsiz güzelliklerin yaşanmasına fırsat veren yerdir. Torosların mükemmel yeşilliğin yükselişini izleyebileceğiniz Antalya’nın ilçesi Manavgat doğal güzellikleri ile adeta cennetten farksız bir güzellik sunar. Antalya havalimanından Manavgat’a nasıl gidilir sorusunu soranlar bu eşsiz güzelliği görmek isteyenlerin sorusudur.

 

Havalimanından Manavgat’a Ulaşım Araçları

Antalya Havalimanından kalkan Manavgat şehir merkezindeki otogara ve otel önlerine durakları olan bir otobüs seferi vardır. Bu otobüs düzenli olarak kalkışını gerçekleştirirken yolcularını belirli saatler içerisinde alır. Ucuz olarak bilinen bir ulaşım aracı olsa da duraklarında durmasından dolayı daha da uzun süren bir yolculukla geçer havalimanından Manavgat’a ulaşım. Bu ulaşım aracı yerine Antalya havalimanından Manavgat’a nasıl gidilir sorusunu soranlar bilir ki taksi ya da VİP aracı sayesinde de bu ulaşım gerçekleştirilir. Bu araçlarda yollarla alakalı bekleme gerçekleşmediği için hızlı bir şekilde meydana gelmesi sağlanır. Ayrıca ulaşımda büyük veya küçük minibüs, otobüs gibi araçların şirketlerce tutulması meydana gelir. Bu kiralanan veya satın alınan araçlarla özel olarak toplu yolcu alımları gerçekleştirilerek Manavgat şehir merkezine gidiş sağlanır.

 

Manavgat’a Geleceklere Tavsiye

Uyguna bulduğunuz bir bilet sayesinde Antalya’ya gitmek istemeniz doğaldır. Temiz havasını barındıran şehrin Manavgat ilçesine gitmeden önce internetten ulaşım araçlarını saatlerini öğrenebilir ve bekleme ya da hızlı davranmanızı buna göre sağlarsınız. Eğer şehir içinde de araç kullanacaksınız havalimanından araç kiralayarak Manavgat’a gitmeniz söz konusu olur. Önceden planladığınız ve Manavgat’ta otel dahi ödemesi yaptıysanız otelinizin servisi olup olmadığını da öğrenmenizde fayda olur.

 

7 Gün 24 Saat
Transfer Bilgi ve Rezervasyon Hattı
Powered By TravelAPS